Vakbond FNV gaat dinsdagochtend actievoeren op het busstation in Emmen. De bond wil aandacht vragen voor de veiligheid van de buschauffeurs van Qbuzz bij het omgekeerd parkeren op het station wanneer zij een bus moeten parkeren om op te laden.

Sinds enkele jaren is de kap van de laadpaal op het station omgedraaid, omdat dit volgens Qbuzz efficiënter is voor het uitvoeren van de dienst. De FNV maakt zich zorgen omdat chauffeurs bij het in- en uitstappen bij een omgekeerd geparkeerd staande bus dit midden op de doorgaande route over het station moeten doen, waar mogelijk andere bussen passeren.

Qbuzz heeft eind vorige week een brief gestuurd aan de vakbond waarin men stelt dat in november vorig jaar een onderzoeksrapport is verschenen naar aanleiding van de situatie, waarin ook input van de FNV en hun achterban is meegenomen. Uit het onderzoek is gebleken dat de keuze van Qbuzz voor het omkeren van de laadkap ‘verdedigbaar’ is. Daarnaast is volgens de vervoerder uit cijfers van de gemeente Emmen gebleken dat er geen toename van noemenswaardige incidenten te zien is sinds het omkeren van de laadkap.

De vervoerder wil met de vakbond en andere betrokken partijen in overleg om te kijken naar manieren om, binnen de huidige inrichting de situatie verder te verbeteren op het gebied van veiligheid en werkbaarheid. De FNV-actie van dinsdagochtend gaat, ondanks het schrijven van Qbuzz, door.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *